MRI mozga i kičmene moždine

MR pregled endokranijuma je najčešći pregled na MR aparatu; omogućava prikaz mozga i svih endokranijalnih struktura do najsitnijih detalja. Ovim pregledom se mogu detektovati sva organska oštećenja moždanog parenhima do najsuptilnijih lezija. Moderne sekvence omogućavaju detekciju sitnih parenhimskih lezija, demijelinacionih oštećenja u sklopu multiple skleroze i vizualizaciju intrakranijalne hemoragije (krvarenja) u najranijoj fazi. Posebnim sekvencama je moguća detekcija ishemijskih i traumatskih oštećenja praktično od samog trenutka nastanka (pre nego što su oštećenja vidljiva na ’klasičnim’ MR tomogramima i pre nego što ih je moguće dijagnostikovati drugim metodama).

Pregled kičme se vrši po segmentima (vratni-cervikalni, grudni-torakalni i krsni-lumbosakralni segment kičme). Uz upotrebu posebnih kalemova moguće je dobiti kvalitetan prikaz sve disko-vertebralne patologije uz kvalitetan i jasan prikaz kičmenog kanala i kičmene moždine. Posebnu specijalnost predstavljaju visokorezolutivne sekvence za prikaz i detekciju suptilnih oštećenja kičmene moždine i nervnih korenova.

Kod onkoloških pacijenata (sumnja na limfoproliferativna oboljenja i metastaze), se primenjuju posebno dizajnirani protokoli za prikaz celokupnog aksijalnog skeleta i kostiju karlice.

Telefoni:
+381 16 233 500,
+381 16 233 501,
E-mail: poliklinikadcm@open.telekom.rs Adresa: Radanska bb,
16000 Leskovac
(preko puta Doma Zdravlja na Hisaru)

Zakažite pregled/postavite pitanje